Alan Adı Sorgulama Scripti – Whois Sitesi Oluşturma

tarafından
848
Alan Adı Sorgulama Scripti – Whois Sitesi Oluşturma

Dünyada her gün yüz binlerce alan adı satın alınmaktadır. Özel alan adlarını alabilmek günümüzde epey zordur. Güzel alan adlarının birçoğu zamanında alınmış bulunmaktadır. Bu alan adlarını kullanmasalar bile yıllardır ellerinden tutmayı başarmışlar. Zamanla değerlenen bu alan adları resmen bir sektör haline gelmiş durumda. scripti ile bir site kurabilirsiniz. Alan adı sorgulama büyük bir sektör haline geldiği için bu sektördeki paydan kazanç sağlayabilmeniz mümkün.

İnsanlar güzel alan adlarını süreleri biter bitmez alabilmek için büyük yarış içerisindeler. En iyi alan adını alıp ellerinde bekleterek değerlenmesini bekleyen milyonlarca insan var. Sizlerde bu insanlara sitesi açarak hizmet sunabilirsiniz. Büyük paya sahip olan bu sektör için açacağınız sitede yüksek trafik sayılarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde paylaşmış olduğumuz diğer scrptleri incelemek için Scriptler kategorisine bakabilirsiniz.

Özellikleri

  • Sorguladığınız alan adı daha önceden alınmış ise “dolu” şeklinde belirtilmektedir.
  • Sorgulamak istediğiniz alan adı kimseye ait değilse “müsait” şeklinde belirtilmektedir.
  • Satın alınmış alan adlarının detaylarını inceleyebilirsiniz. (Alan adı sahibi, kalan süresi, kayıtlı olduğu sunucu vb. bilgiler)
  • com, net, org, info, biz, com.tr, gen.tr, web.tr, k12.tr, org.tr ve birçok alan adı uzantısı üzerinde sorgulama yapabilirsiniz.
Domain Sorgulama Scripti

Alan Adı Sorgulama Scripti

Scripti Kurulumu

  1. Yazımızda bulunan indir butonuna tıklayarak scripti bilgisayarınıza indiriniz.
  2. İndirdiğiniz dosyasını klasör içerisine çıkartınız.
  3. klasörü içerisindeki dosyaları FTP programları aracılığıyla sunucunuza atınız. Sunucu bilgilerinizi bilmiyorsanız hosting sağlayıcınız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.
  4. Script'te bulunan logo, reklam ve bazı linkleri değiştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

İndir

İNDİR

rar şifresi: www.maytema.com