Vücut Kitle İndeksi Hesaplama Scripti

tarafından
607
Vücut Kitle İndeksi Hesaplama Scripti

Çağımızın en büyük sorunlardan biri olan obezite gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Peki biz obez olup olmadığımızı nereden anlayacağız? (VKİ) hesaplama ile hangi sınıfta olduğunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. ile sitenizi ziyaret edenlere vücut kitle indekslerini hesaplamalarını sağlayabilirsiniz.

Vücut kitle indeksi nasıl hesaplanır?

Vücut kitle indeksi (VKİ), vücut ağırlığınızın kilogram cinsinden, boy uzunluğunuzun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanmaktadır. İdeal kilonuzu ise ulaşmak istediğiniz vücut kitle indeksinin, boy uzunluğunun metre cinsinden karesi ile çarpılmasıyla elde edilir.

Vücut kitle indeksi (VKİ) : Vücut ağırlığınız (kg) / Boyunuzun uzunluğunun karesi (m)

Vücut kitle indeksi sınıflandırma aralığı

  • 18.5 ve altı  Düşük kilolu
  • 18.5 – 24.9 Normal kilolu
  • 25-29.9 Fazla kilolu
  • 30-40 Obez
  • 40 ve üstü Aşırı obez

Gördüğünüz üzere matematiksel işlemlerden kafanız karışabilir. Vücut kitle indeksi hesaplama scripti ile herhangi bir hesaplama yapmadan verileri gerekli yerlere girerek Vücut kitle indeksi hesaplamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Vücüt kitle indeksi scripti

php ile kodlanıp ücretsiz olarak yayımlanmıştır. Sade ve hoş tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.  Script üzerinde kendinize göre uyarlamalar yapabilmeniz mümkündür. Scripti indirdiğiniz siteden yapımcıya destek olabilirsiniz.

Kurulumu

  1. MySQL üzerinden veri tabanı oluşturunuz.
  2. index.php dosyasında 25. satırda bulunan veri tabanı bilgilerini kendi oluşturduğunuz veri tabanı bilgileri ile değiştiriniz.
  3. veri.sql dosyasını veri tabanınızın içerisine aktarınız.

Vücut kitle indeksi hesaplama scripti indir

İNDİR