WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası Çözümü

tarafından
149
WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası Çözümü

 

WordPress'in esneklik, kullanım açısından zengin olduğu bariz fakat bazen sunucu kaynaklı veyahut dosya kaynaklı sorunlar çıkabilmektedir. Karşılaşabileceğiniz hatalardan biriside Cannot Modify Header Information – Headers Already Sent By hatasıdır. Bu oluşan hata genelde php tagı sonunda ki fazlalıklardan kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Hata ile karşılaştığınız sayfaların kaynak dosyalarına giderek php tagı sonundaki boşlukları ve gereksiz karakterleri silerek çözüm sağlayabilirsiniz. WordPress ile karşılaştığınızda panik olmanıza gerek yok. Hatanın çözümü çok basit bir şekilde çözülebilir. Yazımızda hatanın çözümünü ayrıntılı bir şekilde anlatarak karşınıza çıkan WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatasını çözmüş olacağız. Dilerseniz AcmePhoto WordPress Teması adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası Çözümü

  • Filezilla programı aracığıyla sunucumuza bağlanalım ardından hatayı aldığımız sayfanın kaynak php dosyasını bulalım ve wp-config.php ile bilrikte bu iki dosyayı bilgisayarımızın masa üstüne aktaralım. (Bilgisayarınızda filezilla yüklü değilse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.)
  • Bilgisayarımızın masa üstüne aktarmakta olduğumuz bu dosyaları Notepad++ programı aracılığıyla görüntüleyin. İncelemekte olduğunuz sayfanın en alt kısmında bulunan ?> tagının sonrasını dikkatli bir şekilde inceleyin ve eğer gereksiz karakter veya fazladan boşluk var ise bunları temizleyin.
  • Gereksiz olan boşluk ve karakterleri temizledikten sonra bilgisayarımıza indirdiğimiz dosyaları tekrar sunucumuzda aynı dosya yoluna geri yükleyerek değiştiriyoruz.

Uyarı(!): Her ihtimale karşı üzerinde değişiklik yapacağınız dosyayı veya klasörü yedeklemeyi untmayın.

Gördüğünüz gibi çözümü çok basit olan bir hata olduğu için kısa sürede çözüme kavuşabiliyorsunuz. WordPress gibi sistemlerde hataların çözümü üzerine yazılar her zaman bulunmaktadır. Hataların temel olarak ya dosya kaynaklı ya da sunucu kaynaklı oluşabiliyor.

Boşlukları siliniz

Boşlukları ve gereksiz karekterleri siliniz