Neden WordPress Kullanmalıyım?

tarafından
173
Neden WordPress Kullanmalıyım?

WordPress kullanımı en esnek alt yapılardan birisidir. Modern tasarımı siteye giriş yapacak bütün ziyaretçilere hitap etmektedir. Sadece ziyaretçi odaklı olmaksızın esnek düzenleme ayarları ve geliştirici sayısının fazla olmasından dolayı site sahiplerine oldukça kolaylık sağlamaktadır. En önemli olan hususlardan biriside tamamen ücretsiz ve açı kaynak kodlu olmasıdır. Neden WordPress Kullanmalıyım? adlı yazımızda okuyunca bize hak vereceksiniz. Dilerseniz WordPress Temaları adlı kategorimizde paylaştığımız temalara da göz atabilirsiniz. Neden WordPress Kullanmalıyım adlı yazımızda sunduğumuz maddeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz. WordPress kullanmaya başlayacaksanız WordPress Türkiye sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

Neden WordPress Kullanmalıyız?

1. Birden Çok Kişini Tercih Etmesi

Dünya üzerinde toplam 1.8 milyar web sitesi bulunmaktadır ve bunun 75 milyonunu WordPress alt yapılı siteler oluşturmaktadır.

Kodlama bilgisi gerekmeksizin bir çok işlemi yapmanıza imkan sunmaktadır. İster bir işletme web sitesi ister bir kişisel blog olarak kullanabilirsiniz.

 

2. Özelleştirilme Açısından Oldukça Esnek Olması

Bir web sitesi alt yapısı seçerken göz önünde bulundurulan en önemli özellik esnekliktir. Markanızın özgün bir şekilde yansıtan bir platform ister herkes.

İşletmeniz yol kat ettikçe esnekliği sayesinde değişiklikler yapabilmenize olanak sunmaktadır. Sınırsız yeni sayfalar eklemek ve mevcut içeriği değiştirmek gibi kullanımı kolay ayarlamalar yapabilmeniz gerekir.

3. Kodlama İstemez

WordPress alt yapısına sahip bir internet sitesi oluşturmak için kodlama bilgisine gerek yoktur. İlk etapta WordPress gerçekten az web deneyimi olan kişilere hitap etmektedir.

Şimdi, hem geliştiriciler hem de giriş seviyesi için oldukça  popüler alt yapıdır. Kullanımı kolaydır, ayrıca tüm işlevler için kullanım kılavuzu mevcuttur.

4. Alt Yapısı

WordPress alt yapısı ile ilgili sayısız geliştirici ve bol anlatımların olduğu forumlar piyasada fazladır.

Doğru anahtar kelimeleri kullanarak karşılaştığınız sorunun çözümünü bulmanız saniyeler almaktadır.

Açık kaynaklı olmasına rağmen oldukça güvenilir bir alt yapıya sahiptir. WordPress, web sitenizin güvenliğini çok ciddiye alır. Eklenti ve temalar sürekli bir şekilde güncelleme alarak, bilgisayar korsanlarını sitenizden uzak tutmak için gerekli tedbirleri almaktadır.

5. Seo Açısından Oldukça Gelişmiştir

Web sitenizin rakip sayfalar arasında daha iyi performans gösterebilmesi için , ciddi bir SEO entegrasyonuna ihtiyaç duyar. WordPress, alt yapısı arama motoru üzerinde gelişmiş seo alt ypaısına sahiptir.

Yoast eklentisi bir sitenin arama sıralamalarını yükseltmek için çok popüler. Fonksiyonları, anahtar kelime sıralaması ve okunabilirlik kontrollerini içerir.

Masaüstü uyumlu olmasının yanında %100 mobil uyumludur.

 

6. Web Hosting Sağlayıcılarının Bolluğu

WordPressi lisanslı olarak neredeyse tüm web hosting hizmetleri kısımında bulunmaktadır. Sorunsuz ve lisanlı bir şekilde kurulum yapabilmeniz adına çok önemli bir etkendir.

Sunucuları değiştirmek, çok az kesinti gerektirir, bu sayede web sitenizi gerektiğinde kolayca güncelleyebilir ve yedekleyebilirsiniz.

7. Birden Fazla Kullanıcı Olanağı Sağlama

Siz ne kadar basit bir web sitesi olarak görseniz de arka planında oldukça ciddi bir çalışma bulunmaktadır.

Sitenizi tehlikeye atmadan gerekli kişilere ihtiyaca göre roller tanımlamanıza olanak sağlamaktadır.

Bir WordPress yönetim panelinde otomatik olarak belirlenmiş yetkilere sahip olabileceği 6 farklı rol vardır. Bunlar, yalnızca yeni içeriğe sahip olmaları gerekenler için Abone'ye kadar tüm özelliklere erişim sağlayan Süper Yönetici'dir.

WordPress web sitesinde her rolün özel yeteneklerini buradan Wordperss paneli üzerinden kontrol altına alabilirsiniz.

8. İçerik Yayınlama Kolaylığı

Kişisel blogcu veya işletme sahibi olun, basit bir kullanım paneli mevcuttur. Bu panel üzerinden yazılarınızı oldukça kolay düzenleyebilir yayımlayabilirsiniz. Hepimiz, sayfa görüntülemelerinin çoğunun gün boyunca çeşitli zamanlarda geldiğini biliyoruz.

Bir bilgisayara gerek olmadan istediğiniz zamanda önceden taslak olarak kayıt altına aldığınız yazıyı mobil üzerinden uyumlu yönetim paneline giriş yaparak dilediğiniz gibi yayınlama yapabilmenize olanak sunmaktadır.