WordPress Pluggable.php On Line 864 Hatası

tarafından
144
WordPress Pluggable.php On Line 864 Hatası

En sık karşılaşılan WordPress hatalarından birisi olan Pluggable.php dosyasındaki 864. satırdan dolayı oluşan hakkında bilgi vereceğim ve çözüm yolunu göstereceğim. WordPress altyapısı diğer platformlar gibi kullanımı kolay bir altyapı olsa da WordPress'te de bazen hatalarla karşılaşabiliyoruz. Karşılaştığımız hataların mutlak ki çözümü mevcut yeter ki hatayı doğru şekilde anlayıp analiz etmemiz gerekmektedir. Analizini yaptıktan sonra doğru arama anahtar kelimelerini kullanarak hatanıza çözüm bulabilirsiniz. Konumuzda tam olarak çözümünü anlatacağım. Karşılaştığınız bu tür hatalara karşı çözüme ulaşabilmeniz için anlattıklarımı hatasız olarak adım adım yapmanız gerekmektedir. Anlatılabilecek en basit şekilde anlatmaya çalışacağım. Dilerseniz WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır? adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Karşılaşmış olduğumuz sorunumuzun kaynağına gidersek bu  karşılaştığımız sorunun kaynağı wp-config.php dosyası içerisindeki karakter yapısında oluşmuş olan bozukluklardan kaynaklanmaktadır.

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at ….\httpdocs\wp-config.php:1) in …\

 

WordPress Pluggable.php On Line 864 Hatası Çözümü

Uyarı(!): Hata çözümüne başlamadan önce üzerinde oynama yapacağınız dosyaları yedekleyin. Oluşabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

  • Filezilla aracılığıyla hostinge bağlantı sağlıyoruz.
  • Giriş yaptığımız hostingimizin home dosya yolunda bulunan wp-config.php dosyasını bilgisayarımızda masaüstüne aktarıyoruz.
  • Masaüstüne aktardığımız wp-config.php dosyasını Notepad++ ile düzenlemek için görüntülüyoruz. (Notepad++ programının son sürümünü indirmek için tıklayınız.)
  • Notepad++ programının üst kısmında bulunan sekmelerden Kodlama bölümününde ki ANSI ile kodla türünü seçiyoruz ve kaydediyoruz.
  • Hosting üzerinden masa üstüne aktarmış olduğumuz dosyayı daha önceden aktardığımız home dosya yolu içerisindeki wp-config.php dosyası ile değiştiriyoruz ve sorunu tamamen çözmüş oluyoruz.

Not(!):Buna benzer hataların çözümünü uygularken mutlaka bilgisayarınıza çektiğiniz belgeleri yedekleyin olası durumda karışıklık içerisinde kalmadan orijinal dosyayı geri yükleyerek eski haline getirip aşka çözüm yolları deneyebilirsiniz.